KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13603257
nr 1360 3257
Sigge Bergström
(1880-1975), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1950, "Tenerife". Olja på duk, 54x65 cm
Sigge Bergström, född 1880, död 1975, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 16 november 2020
kl 18:03:05
11/11 15:33:41
Sigge Bergström
Läs mer om Sigge Bergström